Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe we wrześniu i w październiku_Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

„Każdy może poznać tajniki filmu i zostać filmowcem”

2021-05-13,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

W dniach 11-14.05.2021 roku w siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym im. Matki Teresy z Kalkuty na Saperów we współpracy z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbywają się warsztaty filmowe w ramach projektu „Każdy może poznać tajniki filmu i zostać filmowcem”.

Projekt realizowany jest przez Studio Filmowe EGoFILM Ewelina Gordziejuk w ramach programu Kultura Dostępna realizowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Głównym prowadzącym warsztaty jest współpracujący od wielu lat z Kinem Światowid Eugeniusz Gordziejuk - autor projektu i Szef Produkcji Studia Filmowego EGoFilm Ewelina Gordziejuk w Warszawie. Nagrodzony przez Polski Instytut Sztuki Filmowej - Nagrodą PISF za edukację młodego widza, odznaczony odznaką honorową przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla kultury Polskiej” oraz medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Warsztaty składają się z czterodniowych zajęć, podczas których uczestnicy mogą zapoznać się ze sposobami tworzenia filmów animowanych. Po teoretycznym wprowadzeniu realizują swój własny film animowany w wybranej technice. Zajęcia prowadzone są w dogodnych dla uczestników godzinach, w wymiarze około dwóch, trzech godzin dziennie. Ostatniego dnia zajęć odbędzie się uroczysta premiera zrealizowanych przez uczestników warsztatów, wręczenie okolicznościowych dyplomów i podsumowanie przebiegu projektu. 

 


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna