Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe we wrześniu i w październiku_Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Etiuda filmowa z warsztatów teatralno-filmowych „Ja i Ty – rodzi MY”

2019-12-12,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

W ramach projektu „Sztuka kontaktu" odbyły się warsztaty teatralno-filmowe „Ja i Ty - rodzi MY” – ich wymiernym efektem jest etiuda filmowa zrealizowana przez Jakuba "Qubi" Strumińskiego i Edytę Strumińską.

Każdy z ludzi jest kimś wyjątkowym. Spotykane w życiu osoby odciskają ślad na naszym życiorysie. Moje Ja pod wpływem innych zmienia się, twoje Ty pod wpływem innych również nie jest już takie samo jak przedtem. Jednak tylko kiedy drogi Ja i Ty splotą się ze sobą, gdy nawiążą relację, przystaną na chwilę w tym samym punkcie, przez pewien czas pójdą wspólną droga, do wspólnego celu, wtedy rodzi się My. My - między rodzicem i dzieckiem jest szczególne - pełne różnorodnych emocji od miłości bezwarunkowej poprzez zniecierpliwienie, wybuchy złości, po totalne oddanie, zaufanie i akceptację. Uczestnicy warsztatów chcieli się tym "MY" zaopiekować, eksplorować, wydobyć najcenniejsze.

Warsztaty miały wymiar artystyczny i terapeutyczny. Owocem rozmów, obejrzanych filmów i pracy na scenie jest film powarsztatowy na temat „Ja i Ty - rodzi My.” Uczestnicy pracowali pod opieką reżysera teatralnego, eksperta od filmu oraz operatora obrazu, montażysty i realizatora postprodukcji. Do robienia zdjęć używali zwykłego aparatu, telefonu komórkowego i tabletu. Tym samym mogli inspirować uczestników do twórczego wykorzystania dostępnych sprzętów multimedialnych. W warsztatach wzięli udział uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu, rodzice i nauczyciele, poprowadziły je Edyta Strumińska i Joanna Niewiadomska.

 Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.Trailer

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna