Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe we wrześniu i w październiku_Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Zajęcia w ramach Elbląskiej Ligii Tańca

2021-05-17,

Kategoria : Taniec

Stowarzyszenie Jantar pozyskało dofinansowanie na realizację całorocznego zadania, którego jednym z działań jest prowadzenie zajęć tanecznych w trzech elbląskich szkołach podstawowych. W tym tygodniu ruszyły pierwsze warsztaty.

- Zajęcia skierowane są do trzech klas I z elbląskich szkół podstawowych (SP nr 1, SP nr 9, SP nr 12) – mówi Magdalena Czarnocka–Kaptur, prezes stowarzyszenia. - Zostały one włączone w siatkę godzin lekcyjnych tak aby były łatwo dostępne i każde dziecko mogło z nich skorzystać.

W obecnej sytuacji, po stopniowym luzowaniu obostrzeń związanych z pandmeią koronawirusa, zajęcia te - to potrzebna wszystkim dzieciom aktywność fizyczna, która jest niezbędna po tak długim okreście nauki zdalnej i przebywaniu w domu. Tym bardziej, że taniec to dyscyplina sportowa, która w sposób harmonijny rozwija psychikę i ciało, a przy okazji sprawia bardzo dużo przyjemności. Uczy również kultury osobistej i ogłady towarzyskiej, pomaga radzić sobie z emocjami, wzmacnia poczucie własnej wartości, pomaga dziecku otworzyć się na świat i społeczeństwo.

- Powrót do szkół i do zajęć sportowych, po tak długiej przerwie powoduje, że dzieci są chętne do zajęć i mają bardzo dużo energii – mówi Anna Czyżyk instruktor tańca – Z drugiej strony, my jako instruktorzy mamy sporo pracy ponieważ uczestnicy odzwyczaili sie nieco od zasad panujących na lekcjach. Najważniejsze jest jednak to, że widzę duży potencjał w dzieciach, które biorą udziałw Lidze Tańca.

Zajęcia potrwajądo grudnia (z przerwą wakacyjną). Ewaluacją i podsumowaniem zajęć będzie występ na pokazowym turnieju, który będzie dla dzieci szansą na zaprezentowanie się przed najbliższymi.  

Stowarzyszenie poprzez realizację zadania pn. „Upowszechnianie tańca wśród dzieci i młodzieży” chce przyczynić się do budowania kapitału społecznego tworząc propozycje aktywnego spędzania czasu dla dzieci i młodzieży, spoza klubu. To jeden z powodów dla których Stowarzyszenie kontynuuje rozpoczęte w 2012 roku działanie pod nazwą Elbląska Liga Tańca.

Zadanie „Upowszechnianie tańca wśród dzieci i młodzieży” dofinansowane jest ze środków Gminy Miasta Elbląg.


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna