Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe we wrześniu i w październiku_Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Lawendowe warsztaty na Letniej Szkole Edukacji Artystycznej

Gospodarstwo agroturystyczne Lawendowe Pole niedaleko Olsztyna prowadzi swoją działalność w sposób niezwykły. Odwiedzający mają zapewniony bardzo bliski kontakt z naturą, mogą zgłębiać jej tajemnice i oglądać niecodzienne widoki, a także zdobyć wiele informacji praktycznych o prowadzeniu gospodarstwa. Właśnie w tym celu powstało muzeum. A tematem przewodnim jest tu lawenda i wszystko co nią związane.

Nietuzinkowe muzeum nosi imię etnologa Jacka Olędzkiego, którego pomysły były podobno inspiracją do założenia obiektu. Twórczynią muzeum jest Joanna Posoch, która pieniądze na zrealizowanie swojego pomysłu zebrała przez portal crowdfundingowy. Muzeum mieści się w starej chacie, w której zobaczyć można wiele przedmiotów codziennego użytku „z duszą” – związanych z lawendą, ale nie tylko. Stała wystawa edukacyjna prezentuje techniki uprawy lawendy i jej różnych zastosowań.

Nasza grupa została niezwykle serdecznie przyjęta przez Panią Joannę oraz jej współpracowników. Powitano nas herbatą lawendową i pysznymi lawendowymi ciasteczkami. Zwiedziliśmy Lawendowe Pole, poznaliśmy tajniki uprawy lawendy, a każdy z uczestników LSEA otrzymał pęczek świeżo ściętej lawendy. Wędrując po mini ogrodzie botanicznym poznaliśmy zioła i dawno zapomniane rośliny.

To był niezwykły czas i miejsce "z duszą".

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna