Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe we wrześniu i w październiku_Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Warsztaty Letniej Szkoły Edukacji Artystycznej w Światowidzie

Tematem tegorocznej edycji Letniej Szkoły Edukacji Artystycznej są PASJE. Grupa osób z niepełnosprawnościami pracuje pod kierunkiem artystów i instruktorów.

W czasie zajęć prowadzonych przez Ewę Bednarską-Siwilewicz, uczestnicy poznali zasady projektowania i szycia miękkich zabawek. Podczas tworzenia własnych projektów poznali sposoby wykonania, zasady szycia i łączenia elementów w całość.

W trakcie zajęć uczestnicy  poznają  relacje, kształcą umiejętności manualne i wyobraźnię przestrzenną, która pozwala zrozumieć pojęcia kształtu, właściwości faktur i materiałów, a eksperymentowanie z formami trójwymiarowymi dostarcza bodźców dla zmysłu dotyku.

Szkoła wakacyjna to także warsztaty muzyczne, rękodzielnicze, teatralne i audiowizualne.

Organizatorami LSEA są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art.”. Współorganizatorem warsztatów w Oleśnie jest Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi „Oleśno – wieś z pomysłem”.

Zadanie realizowane w ramach projektu SZTUKA KONTAKTU, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i  Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna