Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe we wrześniu i w październiku_Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Akademia możliwości - przez wspólne pasje do wspólnych działań

 „Akademia możliwości – przez wspólne pasje do wspólnych działań" to program bezpłatnych warsztatów plastycznych, multimedialnych, muzycznych, z zakresu edukacji obywatelskiej, a także brydża towarzyskiego. Uzupełnieniem programu będą prelekcje i pokazy filmowe, a projekt zakończą Targi Senior +.

Widzimy duże zainteresowanie naszą ofertą kulturalną wśród osób, które zakończyły aktywność zawodową i teraz mają więcej czasu, by rozwijać swoje zainteresowania. Dla nich uruchamiamy kursy tańca i innej aktywności fizycznej w Centrum Tańca „Promyk”, do nich kierujemy zaproszenie na zajęcia plastyczne, czy specjalnie dobieramy repertuar kinowy. A jeśli uda nam się pozyskać środki pozabudżetowe organizujemy interdyscyplinarny cykl działań, dzięki którym każdy może znaleźć coś dla siebie.

Od lipca do listopada 60 osób podnosić będzie swój poziom wiedzy z zakresu kultury i edukacji kulturalnej, a także wymieniać doświadczenia, nawiązywać nowe kontakty i rozwijać się twórczo i artystycznie. Projekt zakończą specjalne targi, na których swoją ofertę skierowaną do tej grupy odbiorców prezentować będą różne firmy i organizacje.

Partnerami w naszym projekcie są organizacje i instytucje na co dzień pracujące z osobami 50+, m.in. Uniwersytet III Wieku.***

Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" zaprasza osoby powyżej 50 roku życia do udziału w projekcie "Akademia możliwości – przez wspólne pasje do wspólnych działań".
Proponujemy bezpłatne warsztaty plastyczne, multimedialne, z zakresu edukacji obywatelskiej, nauki gry w brydża oraz warsztaty muzyczne.
Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu przez 2 godziny, a uzupełnieniem programu będą prelekcje i pokazy filmowe.
Zapisy przyjmowane są do 27 czerwca. Ilość miejsc ograniczona.
Spotkanie informacyjne: 28 czerwca, godzina 12:00, Sala Kameralna Kina „Światowid”.

Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 w sekretariacie CSE „Światowid” w Elblągu, PL. K. Jagiellończyka 1 (I piętro, pok. 31). Szczegółowe informacje udzielane są także pod numerem telefonu: 55 611 20 89 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00.

***

Zapraszamy na "Spotkania filmowe - "Dyskusje przy filmie".
Filmy to klasyka polskiego kina, ale jednocześnie filmy nagradzane i docenione na zagranicznych festiwalach. Jednocześnie to przegląd najważniejszych polskich reżyserów.
Kopie odnowione cyfrowo pochodzić będą z Cyfrowego Repozytorium Filmowego.
Terminy:
31.08 godz. 17:00 "Krótki film o miłości" reż. K. Kieślowski
28.09.2017 godz. 17:00 "Mój Nikifor" reż. K. Krauze
19.10.2017 godz. 17:00 "Dreszcze" reż. W. Marczewski
16.11.2017 godz. 17:00 "Panny z Wilka" reż. A. Wajda
Spotkania prowadzić będzie Aleksandra Bielska - koordynator DKFu im. Andrzeja Munka, filmoznawczyni,
Wstęp bezpłatny, SCENA NA PIĘTRZE.

Zajęcia warsztatowe:
Warsztaty plastyczne - spotkania każda środa godz. 10.00
Warsztaty muzyczne - spotkania każda środa godz. 11.30
Warsztaty multimedialne -  spotkania każdy czwartek godz. 11.00
Brydż -  spotkania każdy poniedziałek godz. 10.00
Edukacja obywatelska -  spotkania każdy piątek godz. 10.00

 

 

 

 

***

Trwają zajęcia multimedialne. Opracowywane są teksty, zdjęcia i dźwięki do multimedialnego przewodnika po miejscach, które zdaniem uczestników projektu, warto odwiedzić w Elblągu i okolicach. Uczestniczy dowiadują się o zasadach przygotowywania materiałów do publikacji w internecie. Pierwszą próbkę tekstu znaleźć można na stronie eswiatowid.pl, w Kąciku Seniora. Zapraszamy do przeczytania.

A tu wizyta uczestników warsztatów w redakcji Elbląskiej Gazety Internetowej PortEl.pl

 

 

 

 

 

***

Dziś, 28 września zakończyły się warsztaty multimedialne. Teksty stworzone przez uczestników opublikowane zostaną na eswiatowid.pl w Kąciku Seniora, a w całości pobrać je  TUTAJ.

Dziękujemy!

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna