Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe we wrześniu i w październiku_Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Ojczysty się liczy! 2015

W ramach projektu zorganizujemy cykl imprez poświęconych kulturze języka polskiego. Odbędą się m.in. warsztaty ortograficzne dla najmłodszych oraz warsztaty krasomówcze i dziennikarskie dla młodzieży, na których eksperci zaznajomią uczestników z podstawową wiedzą i etyką dziennikarską. Przygotujemy dyktanda, które przeprowadzone będą dla trzech poziomów edukacyjnych i dla dorosłych. Najlepsi w poszczególnych kategoriach wezmą udział w finałowym dyktandzie. Wydana zostanie publikacja dyktand tematycznie związanych z regionem.

W dniu finałowego dyktanda odbędzie się „Piknik ortograficzno-językowy”, na który zaprosimy mieszkańców miasta i okolic. W ramach spotkania przygotujemy 10 stanowisk, na każdym uczestnicy będą rozwiązywać zadania i zdobywać punkty, a wygrani otrzymają nagrody rzeczowe. Tego dnia odbędzie się debata poświęcona kulturze Internetu, mowa będzie m.in. o braku odpowiedzialności za słowo oraz niechlujstwie językowym. Do dyskusji zaprosimy dziennikarzy, nauczycieli, samorządowców i uczniów.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych” oraz z budżetu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna