Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe we wrześniu i w październiku_Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Perypetie na peryferiach. Zapisz się na warsztaty

„Perypetie na peryferiach” to projekt, który w lipcu rozpoczyna Centrum Spotkań Europejskich Światowid”. Podczas kilkudniowych warsztatów z fotografem, plastykiem czy antropologiem kultury dzieci i młodzież stworzą przewodnik po dzielnicach trzech miast.

- Wyruszymy na poszukiwania dzielnicowych bohaterów, zgłębimy osiedlowe tajemnice, nauczymy się rozpoznawać plotki, legendy i fakty. Nasze wrażenia opiszemy, sfotografujemy i narysujemy. A potem zrobimy z nich książkę! Prawdopodobnie będzie to najciekawszy przewodnik po dzielnicach miast: Elbląga, Pasłęka i Tolkmicka – mówi Helena Wojciechowska, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu.

W projekcie wezmą udział dzieci  mieszkające w Elblągu na Zatorzu, a także w Pasłęku i Tolkmicku – tutaj są jeszcze wolne miejsca. Jeżeli chcesz dołączyć do projektu? Pobierz kartę zgłoszenia ze strony www.swiatowid.elblag.pl, wypełnij ją odpowiadając na kilka pytań i prześlij z dopiskiem „PERYPETIE NA PERYFERIACH” na adres:

Uczestnicy z Pasłęka:
Świetlica Środowiskowa POMOST
Ul. Kraszewskiego 2
14-400 Pasłęk

Uczestnicy z Tolkmicka:
Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury
Ul. Świętojańska 1
82-340 Tolkmicko

lub przekaż bezpośrednio do siedziby CSE Światowid w Elblągu, Świetlicy Środowiskowej „POMOST” w Pasłęku lub M-GOK-u w Tolkmicku.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona!

WARSZTATY W RAMACH PROJEKTU:
1. detektywistyczne w dwóch odsłonach , 2. z pstrykania, 3. ilustratorskie, 4. finalne, 5. składania wszystkiego w całość (z wizytą w CSE „Światowid”).

Więcej informacji o projekcie znajdziesz na stronie Światowida
http://www.swiatowid.elblag.pl/pl/nasze-projekty/perypetie-na-peryferiach/

Masz pytania? Wątpliwości? A może masz ciekawy pomysł? Napisz do pomysłodawczyni i koordynatorki projektu: helena.wojciechowska@swiatowid.elblag.pl

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna