Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe we wrześniu i w październiku_Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Spacer w przeszłość - druga edycja 2015

 

W 2014 roku Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” realizowało projekt „Spacer w przeszłość” w ramach programu Patriotyzm Jutra. Elbląg jest jednym z najstarszych miast Polski. Projekt „Spacer w przeszłość” uświadomił nam, że historia miasta jest wciąż mało znana jego mieszkańcom. Chcielibyśmy więc kontynuować edukację regionalną, bo takie są potrzeby edukacyjne mieszkańców Elbląga.


Projekt „Spacer w przeszłość – druga edycja” jest skierowany do szerokiego grona odbiorców – mieszkańców Elbląga oraz turystów. Celem projektu jest popularyzacja wiedzy o historii miasta w sposób interaktywny, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
W ramach projektu zorganizujemy warsztaty edukacyjne: teatralne, literackie, muzyczne, dziennikarskie i filmowe. Podczas zajęć uczestnicy wzbogacą swoją wiedzę i rozwiną umiejętności m.in. w zakresie: emisji głosu, gatunków literackich, podstaw dziennikarstwa, historii filmu. Dodatkowo ich zadaniem będzie przygotowanie materiałów (m.in. piosenki, reportażu, filmu), tematyką nawiązujących do Elbląga, jego historii i miejsc o specjalnym znaczeniu dla elblążan. Miejsca zostaną wybrane tak, by ukazać wydarzenia ważne dla historii miasta oraz wielokulturowość Elbląga (np. wpływy niemieckie, mennonickie, angielskie).
Zorganizujemy warsztaty tworzenia gier planszowych, których uczestnicy stworzą grę, służącą później celom edukacyjnym i promocyjnym. Przygotujemy przewodnik turystyczny po Elblągu oraz przeprowadzimy „Lekcje historii o Elblągu”, podczas których uczestnicy warsztatów będą przedstawiać dzieje miasta w sposób niekonwencjonalny.


Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu "Patriotyzm Jutra” oraz z budżetu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.


PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna