Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe we wrześniu i w październiku_Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Spacer w przeszłość 2014

 Projekt „Spacer w przeszłość” jest skierowany do szerokiego grona odbiorców (dzieci, młodzieży, osób dorosłych) - mieszkańców Elbląga oraz turystów. Celem projektu jest prezentacja historii miasta w sposób nowatorski oraz interaktywny, co wpłynie na budowanie więzi wśród społeczności lokalnych. Poszczególne działania będą miały charakter otwarty, by zaangażować do udziału w nich jak największą liczbę uczestników i odbiorców.


Elbląg jest jednym z najstarszych miast Polski, jednak, jak wynika z badań, jego historia jest mało znana mieszkańcom. Dlatego w projekcie zostało wybranych 10 miejsc o bogatej historii, w których ustawione zostaną plansze ze zdjęciami i informacjami (m.in. o patronach ulic – postaciach ważnych dla Polski i Elbląga, o zabytkach czy przedwojenne zdjęcia tych miejsc).

Miejsca te zostaną wybrane tak, by ukazać wielokulturowość Elbląga (np. wpływy niemieckie, mennonickie). W wybranych miejscach przeprowadzone zostaną niekonwencjonalne lekcje historii, m.in. historyczne happeningi teatralne, akcja malarska – wspólne malowanie obrazu przez elblążan. Towarzyszyć temu będą opowieści o mieście elbląskich miłośników historii.

Stworzona zostanie gra edukacyjna - "Elbląg memory", po części przez samych mieszkańców – zwycięzców konkursu fotograficznego.  Powstanie również interaktywna mapa zwiedzania.

Spacer w przeszłość

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna