Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe we wrześniu i w październiku_Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wszystkie kulturalne drogi prowadzą do Rzymu.

2018-12-05,

Kategoria : Zrealizowane

W ostatnim tygodniu listopada wyjechaliśmy na drugą, ostatnią już, mobilność zagraniczną w ramach projektu “Zorientuj się i podaj dalej!” dofinansowanego z programu Erasmus+.

 

 
Podczas pięciodniowego szkolenia przygotowanego przez naszego partnera Associazione di Promozione Sociale e Culturale Le Rondini - Roma sprawdzaliśmy co ciekawego oferują,  szczególnie osobom dorosłym, włoskie instytucje kultury. Do Elbląga wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia i z nowymi pomysłami na działania!

Mieliśmy okazję odwiedzić zarówno instytucje kultury, biblioteki, stowarzyszenia kulturalne czy prywatny teatr! Wszędzie tam kultura była postrzegana jako sposób na włączenie społeczne, ciekawe spędzanie czasu wolnego oraz, a może przede wszystkim, możliwość bycia aktywnym także na emeryturze.

Uczestniczyliśmy również m.in. w konferencji poświęconej turystyce kulturalnej „Z lokalnego na globalny: innowacje, trendy i strategie w turystyce” zorganizowanej przez stowarzyszenie Associazione Civita. Było to dla nas ciekawe doświadczenie – dowiedzieliśmy się m.in. że rzymskie instytucje zajmujące się kulturą i turystyką dopiero odkrywają konieczność bycia obecnym w social mediach czy komunikacji w języku angielskim.
Mieliśmy okazję wziąć udział w warsztatach języka angielskiego dla osób dorosłych, które prowadzili wolontariusze z międzynarodowego uniwersytetu – zajęcia prowadzone przez studentów z Ameryki były okazją nie tylko do podszlifowania znajomości tego języka, ale także okazją do poznania innych kultur i obyczajów.

Tyle w ciągu dnia, a wieczorami był czas wolny i mogliśmy podziwiać zabytki. A tych w Rzymie nie brakuje! Brakowało tylko czasu, by zobaczyć wszystkie te cuda sztuki i architektury. Dlatego podczas pobytu przy Fontannie di Trevi każdy z uczestników wrzucił do wody po drobnej monecie – podobno gwarantuje to powrót do Rzymu. Mamy nadzieję, że to się sprawdzi!

 A teraz czas na podsumowanie naszego projektu i wdrożenie w życie nowych pomysłów. Rok 2019 zapowiada się ciekawie!

Więcej szczegółów i fotorelacja w zakładce Projekty.

 

Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi wydawca. 

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna